Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Antybiotyki promieniowce

czerwiec 6th, 2013
Antybiotyki promieniowce

Chyba nie każdy z nas wie, iż w naturze dostępne są naturalne antybiotyki i w trakcie choroby, nie każdy człowiek musi połykać syntetyczne substancje, ażeby ratować własny organizm. Antybiotyki pochodzenia nie sztucznego wytwarzane są przez takie drobnoustroje jak bakterie, grzyby czy także rośliny. Niezwykle popularne rośliny jakie często stosujemy w chorobie to czosnek czy także cebula.

Naturalne antybiotyki to takie antybiotyki, które wytwarzane są bez żadnej ingerencji człowieka.

Jednym z organizmów są promieniowce, które mają cechy grzybów i bakterii. Te drobnoustroje tworzą takie antybiotyki jak streptomycynę. Promieniowce bardzo często możemy znaleźć w glebach, kompostach czy obornikach. Niektóre gatunki są bardzo pasożytnicze i wywołują bardzo groźne choroby u ludzi. Jednak ich istotną cechą jest to, iż są w stanie produkować substancje potrzebne w naturalnych lekarstwach. Antybiotyki promieniowce są bardzo istotne w leczeniu chorych

Naturalne antybiotyki są niesamowicie istotne w procesie leczenia. Aktualnie zarazki ewoluują bardzo szybko i uodporniają się na mnóstwo lekarstw tworzonych przez firmy farmaceutyczne. Toteż, jedyną drogą pozostają antybiotyki naturalne. Teraz znane naturalne antybiotyki działają przeciwgrzybicznie, wspomagają leczenie układu pokarmowego czy też oddechowego. Wiele naturalnych antybiotyków na bardzo groźne bakterie jak Klebsiella, E. coli, Salmonella i Helicobacter pylori. Niewątpliwie, każdy ma dzisiaj świadomość, iż naturalne antybiotyki będą przyszłością leczenia, a bakteria promieniowca może w tym odegrać wielką rolę. Toteż trwają ciągłe badania nad wykorzystaniem tychże bakterii w produkcji antybiotyków.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 50 (ostatnio: 23.07.2021 03:35:14)
  • yahoo: 33 (ostatnio: 05.08.2017 03:55:33)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata