Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Co wpłynęło na większą popularność tenisa?

luty 10th, 2013
Co wpłynęło na większą popularność tenisa?

Jakie wydarzenia sprawiły ostatnio, że tenis stał się taki popularny i modny w naszym kraju? Zapewne jednym z takich czynników są odniesione sukcesy sióstr Radwańskich, Kuboty, Jerzego Janowicza i wielu innych naszych rodaków. Chyba każdy widział mecz w TV i wie na czym polega tenis ziemny. A jak wygląda definicja encyklopedyczna tego sportu? Cytując encyklopedie Wikipedia Tenis ziemny to:

„dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst).”

Kim dokładnie są siostry Radwańskie a także Jerzy Janowicz? Myślę, że opłaca się przeczytać chociaż uogólnioną i skróconą biografię naszych najlepszych zawodników tenisa ziemnego.

Jerzy Janowicz zaczął swoją grę w tenisa w wieku 5lat!. Urodził się w 1990 w Łodzi. Jest w Polsce pierwszym tenisistą, który dostał się do półfinału Wimbledonu(2013). Janowicz urodził się w sportowej rodzinie – jego rodzice uprawiali siatkówkę. W 2013 roku razem z w dwójką innych graczy (Radwańska, Kubot) dostał Srebrny Krzyż Zasług.

Agnieszka Radwańska urodzona w Krakowie w 1989roku. Ciekawym jest fakt, że jest pierwszą zawodniczką z Polski, która na korcie zarobiła milion dolarów. Wygrała 13 turniejów WTA w grze pojedynczej. Druga w historii naszego kraju zawodniczką tenisa, która doszła do finału Wimbledonu – zdarzyło się to w 2012r. Jako 2ga polska tenisistka osiągnęła pierwszą dziesiątkę rankingu. Ma młodszą siostrę Urszulę, która także gra w tenisa.

Publikacja została stworzona bazując na serwisie: http://gwizdek24.se.pl/agnieszka-radwanska,1693/ jak również na podstawie danych dostępnych w internecie


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 32 (ostatnio: 27.03.2021 22:11:22)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 02.12.2016 01:50:25)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata