Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Czyszczenie turbiny – jak to zrobic?

wrzesień 9th, 2013
Czyszczenie turbiny - jak to zrobic?

Za regenerację turbosprężarek odpowiedzialne są wymienione działania: – śrutowanie to znaczy czyszczenie turbiny i pozostałych fragmentów z zabrudzeń i rdzy,- szkiełkowanie korpusu aluminiowego przy pomocy szklanych kulek,- wymontowanie naruszonych i zużytych części. Nie w każdym wypadku konieczna jest wymiana wirnika lub koła kompresji. Należyty komplet naprawczy i oprzyrządowanie do wyważania są gwarantem sukcesu.

Czasami może się zdarzyć, że samochód z turbosprężarką nagle traci moc. Bieżące podnoszenie prędkości zaprzestaje być ewolucyjne. W takim wypadku należałoby skontrolować turbinę – przypuszczalnie konieczna będzie regeneracja. Co powinno wzbudzić naszą czujność – jeżeli chodzi o silniki z turbo? Zasadnicza kwestia to tak zwane „branie” oleju – to znaczy: nie spostrzegamy nigdzie wycieków, a co jakiś czas należy dodawać olej. Turbosprężarki nie należą do tanich części samochodowych, zatem jeżeli rozważamy regenerację turbiny należałoby zadabać o wyszukanie fachowca, który zrealizuje pełną reperację całościowo i z zastosowaniem urządzeń wysokiej jakości. W tym wypadku faktycznie zyskowniej będzie dopłacić nawet paręset złotych, zdobyć gwarancję i spać spokojnie, niż dręczyć się, że za jakiś czas być może przydarzyć się to samo. Jakim sposobem odbywa się regeneracja turbin? Nie używając skomplikowanych nazw, wolno rzec, że jest to przywrócenie urządzeniu fabrycznych parametrów technicznych, dzięki czemu tego typu turbiny można kolejny raz montować w wozach. Jak to się dzieje, że powracają one do stanu sprzed awarii?

Stąd, czy wskazane jest oszczędzać na wymianie lub regeneracji turbosprężarki w renomowamym warsztacie, który od lat obsługuje zadowolonych klientów.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 33 (ostatnio: 16.06.2021 02:57:04)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 20.04.2016 09:49:29)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata