Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Jak długo szukać pomocy terapeutycznej?

czerwiec 20th, 2014
Jak długo szukać pomocy terapeutycznej?

Zdecydowana większość ludzi o terapii słyszy od najbliższych, którzy z niej sami korzystali lub z telewizji lub literatury. Jest wiele negatywnych sposobów widzenia psychoterapii – w większości ich przyczyną jest brak wiedzy i obawy. Osoby, które z z tej pomocy korzystają mają zwykle bardziej zwyczajne i rzeczowe a mniej ekstremalne opinie.

W wielu dolegliwościach psychologicznych, rodzajach kryzysów czy konfliktach, które w ciągu życia dotykają wszystkich psychoterapia jest najbardziej efektywnym sposobem pomocy i leczenia – począwszy od poważnych zaburzeń a skończywszy na niewielkich ale przykrych kłopotach, np. interpersonalnych. Wieloletnie badania i analizy dostępnej wiedzy dowodzą skuteczności terapii ale też na to, że użycie różnych paradygmatów i szkuł myśli psychoterapeutycznej przynosi podobny rezultat terapeutyczny – wśród możliwych przyczyn tego stanu rzeczy podnosi się osobowość terapeuty i jego zaufanie do metody, którą pracuje.

Pomoc terapeutyczna przeznaczona jest dla jednostek i związków ale też dla całych rodzin, grup oraz organizacji. Niektóre podejścia wręcz koncentrują się na pracy ponadindywidualnej (system rodzinny, grupa, społeczność).

Profesjonalni terapeuci otrzymują umocowanie do wykonywania zawodu od instytucji akredytujących, które w znakomitej większości z kolei związane są z międzynarodowymi zrzeszeniami psychoterapii. Wciąż nie ma ustawowej regulacji zawodu psychoterapeuty, ale zgodą większości stowarzyszeń polskich psychoterapeutów zawód można wykonywać jedynie po ukończeniu minimum czteroletnich, podyplomowych studiów w tym zakresie. Więc psychoterapeuta to zupełnie inny zawód niż psycholog (po studiach magisterskich psychologicznych), psychiatra (po studiach medycznych) czy terapeuta uzależnień (po szkoleniach w tym zakresie).

Dla ludzi, którzy myślą o możliwości poszukiwania wsparcie dla siebie, swojego związku lub rodziny dostępna jest szeroka literatura, przewodniki oraz wiele informacji w Internecie – np. na portalu NGO. Zapoznając się z nimi można lepiej zorientować się, czy jest to typ pracy, który warto zaryzykować, licząc na rozwiązanie trudności.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 21 (ostatnio: 15.09.2021 06:01:04)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 17.05.2017 18:27:06)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata