Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Kursy

Lipiec 30th, 2014
Kursy

Bezrobocie to poważna tragedia dla każdego człowieka w dzisiejszym społeczeństwie. Zatem są robione niezliczone szkolenia dla tych ludzi. Jest taki program społeczny, który z założenia ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu ludzi słabiej wykształconych. Program ten ma za zadania szkolić osoby bez pracy.

Nie wnikajmy tutaj w krytykę tego typu przeciwdziałania braku pracy, bo trudno jest ocenić jednoznacznie sytuacje. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń Powiatowych Urządów Pracy w Polsce wynika, że wydane pieniądze na ten cel są przydatne i skutkują ponownym zatrudnieniem danej jednostki.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po szkoleniu zajęcia mogą odznaczać się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie przyszłych kursów można znaleźć na stronach www Powiatowego Urzędu Pracy. Ja sądzę, że szkolenia takiego typu są bardzo przydatne, ale sporą przeszkodą jest brak doświadczenia osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to stwierdził i problemem dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie lubią osób świeżo po szkoleniu, bo osoby takie nie mają wymaganego doświadczenia a zatem zamiast pożytku są nie jednokrotnie tylko szkody. Dla przykładu mogę podać tutaj kursantów, którzy przeszli szkolenie operatora koparki. Niebawem po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator takiej maszyny budowlanej potrafił pozrywać kable podczas kopania co powiększyło sporo koszty które ponosił pracodawca. Zatem dlatego takie trudne jest bez doświadczenia znaleźć dobrą pracę. Jeśli idzie o pracę związaną z usługami budowlanymi to jest tam wymagane dość spore doświadczenie, najmniej kilku letnie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 16.04.2019 04:09:43)
  • yahoo: 52 (ostatnio: 06.02.2018 02:33:25)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata