Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Ławki parkowe – Archipark Meble Miejskie

Czerwiec 19th, 2016
Ławki parkowe - Archipark Meble Miejskie

Architektura miejska, albo tzw. mikra architektura i meble miejskie to tematyka która przez wiele, sporo dekad nie pojawił się w świadomości społeczeństwa. Ot, jest sobie ścieżka wśród drzew, obok ścieżki są ławki parkowe lub kosze na śmieci. Zwykła rzecz, zawsze tak było, co za filozofia? dostrzeżemy ofertę na meble miejskie. Objawia się jednak, że jak najbardziej, jest.

Mówiąc o małej architekturze, zarazem myślimy o powierzchni jaka nas otacza. O tym, jak na przykład wyglądają skwerki, placyki, drogi, ogrody. O tym, bądź jest gdzie wyrzucić chusteczki, czy jest gdzie usiąść gdy mamy dość, czy wędrując w słońcu razi nas słońce. Mówiąc wprost, architektura komunalna ma wpływ na to, czy jesteśmy skłonni w danym miejscu przebywać, a w przyszłości do niego wrócić.

Jednak czym w praktyce mała architektura jest, co się na nią składa? Ano na przykład stojaki na rowery, ławki parkowe czy kosze uliczne. Każdy z tych drobnych elementów jakie omijamy i nad którymi nie rozmyślamy – a to w końcu one w dużej mierze mają wpływ na wygląd jak również atmosferę okolicy, ale także jego użyteczność i bezpieczeństwo.

Stojaki rowerowe choćby. Mogą być wymuskane i trendy, jeśli jednak jednocześnie tak nawydziwiane, że całkiem niewygodne. Ławki parkowe mogą być nieciekawe, jednak bardzo mocne, dzięki czemu zniosą wiele lat. A kosze uliczne, mogą być na trwałe przymocowane do ziemi (np. kosze betonowe) jednocześnie zwiększając ich trwałość jak również bezpieczeństwo (nikt prawdopodobnie nie zniszczy go w czasie manifestacji ulicznej) albo metalowe lub nawet plastikowe, nieskomplikowane do zmiany ale nie tak wytrzymałe. Zostając w tematyce śmietników: kosze parkowe znowu muszą dobrze kreować się z okolicą zieleni, jednak niepotrzebnie być odpornymi na demonstracje.

Chcemy czy nie, mała architektura to byt, co ma znaczenie na każdego z nas, więc warto się tą tematyką zaciekawić i poczytać parę artykułów w książkach.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 09.09.2017 16:50:00)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 04.04.2017 09:39:56)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata