Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Limonka Kaffir

Lipiec 28th, 2017
Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir trzeba zacząć od tego, że można ją spotykać pod różnorodnymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Acz bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodziny cytrusowych – jestniesłychanie cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są ciągłym szczegółem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest nadzwyczajnie aromatyczna i ogromnie świeża, lecz kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i świetliste a w środku: szorstkie i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby zwietrzyć żywy aromat. Świeże liście limonki kaffir podtrzymują swoją świeżość trzymane w chłodziarce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto dodać, że wonne liście kafiru są zbyt twarde, aby zużywać je w naturalnej formie – zwykle dołącza się je w ostatniej fazie kucharzenia. Wiele tajskich wzorów wręcz potrzebuje tego, by wykorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można przyrządzić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Zdołamy zrobić: wielorakie zupy np. Tom Yum, mącone potrawy smażone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na zasadzie analogicznej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Można dania przygotowywać z ich udziałem poprzez wrzucanie liści w całości bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Przyciągającym impulsem jest też zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi używać chińskiej metody smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo posłużyć się w niej kaffir liście.

Gdzie można kupować kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej współcześnie każdy zdoła to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest choćby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 04.05.2018 18:28:09)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata