Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Łodzie motorowe kabinowe

luty 27th, 2021
Łodzie motorowe kabinowe

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, jaka najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym z najpopularniejszych typów jest jacht żaglowy. Cechuje się tym, że jego głównym napędem jest żagiel, przynajmniej czasem posiada także silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej kłopotliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery zasadnicze grupy: jachty balastowe (balast gwarantuje stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) oraz jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Takiego rodzaju jachty mają również przeróżne zastosowania. Oprócz wcześniej nadmienionego rekreacyjnego pływania służą dodatkowo do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione z różnorodnych materiałów: drewno, metal, żelbet oraz laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na typ zbiornika wodnego możemy je podzielić również na jachty śródlądowe, morskie oraz oceaniczne.
Ceny czarterów jachtów żaglowych przeważnie uważane są za przystępne. Zdecydowanie umieją dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, a własną klasycznością zadowolą większość pasjonatów podróży wodnych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata