Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Piece.olsztyn.pl

Luty 27th, 2016
Piece.olsztyn.pl

Wybór efektywnego pieca do domu jednorodzinnego to podstawa. Po pierwsze pozwala to odłożyć pieniądze po drugie zwiększa to komfort życia. Sporo ludzi nie wie jednak jak wybrać dobry piec do domu. Duża ilość sprzedawców zapomina powiedzieć że moc pieca powinna być dostosowana do wymogów energetycznych domu. W tym artykule spróbuje państwu przedstawić kilka rad które pomogą w zakupie odpowiedniego kotła do domu.

Na starcie powinniśmy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli decydujesz się na paliwo stałe musi wiedzieć że wybór ten to dopiero początek. Kotły na paliwo stałe dzielą się na trzy technologie. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów posiada swoją technikę rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak nieskomplikowana budowa takiego pieca sprawia że jest on przystępny dlatego stać na niego większość ludzi. Urządzenie spalania dolnego to idealny wybór dla ludzi którzy chcą rozpalić raz i móc tylko dodawać paliwa. Piec z podajnikiem to bardzo komfortowe urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego pieca oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Zanim jednak wybierzemy idealny rodzaj pieca dla domu dobrze by było wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Stare budownictwo potrzebuje większych nakładów energii niż nowe. Dlatego w czasie etapu projektowania musisz wziąć pod uwagę z jakiego sposobu ogrzewania chcesz korzystać. Starsze domy mają potrzeby w wysokości 100W na metr kwadratowy. Nowe domy tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa prawidłowym wyborem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 29.09.2018 05:41:24)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 25.08.2017 15:27:36)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata