Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Pompa do oleju napędowego

Listopad 30th, 2017
Pompa do oleju napędowego

Porządnie dostosowany układ dystrybucyjny do pojemnika na olej nie jest tematem łatwym, przy wyborze podzespołów do zbiornika na olej towarzyszy nam wiele problemów. Kolejnym pytaniem które sobie stawiamy jest wydajność pompy do paliwa. W ofercie największych producentów można odszukać pompy o wydajności od 55 aż do ponad 100 litrów na min. Koszt za takie pompy waha się w granicach od kilkuset zł do 1500 zł. O ile w zakładzie posiadamy sporo samochodów w których pojemność zasobnika przewyższa 200l wskazane jest pomyśleć kupno pompy do oleju o większej wydajności, zmniejszy to znacząco trwanie tankowania.

Istotną rzeczą jest adekwatny dobór pompy do paliwa. Na początku powinniśmy pominąć z pompy importowanych z rynków wschodnich, co prawda są one sporo tańsze od swoich włoskich odpowiedników ale równocześnie o wiele mniej wytrzymałe.

Kolejnym dylematem jest wybór przepływomierza paliwa, tu możemy selekcjonować pomiędzy przepłwomierzami analogowymi, które posiadają licznik tankowania pojedynczego oraz zegar sumaryczny, precyzja takich liczników wynosi +/- 1%. Bardziej rozbudowane przepływomierze elektroniczne oprócz licznika tymczasowego a także sumarycznego dysponują też pamięć kilu lub więcej ostatnich tankowań, można je też zastosować do skomplikowanych systemów zarządzania olejem napędowym.

Poza tym do układu paliwowego musimy dobrać dobry filtr oleju wąż do oleju oraz pistolet do oleju, jednak te podzespoły muszą być poprawnie do pompy

Kończąc wypowiedz przed zamówieniem musimy bardzo dokładnie przemyśleć zakup każdego podzespołu do naszego zbiornika na olej Zacznijmy od pompy, następnie separatora węża pistoletu do paliwa, przepływomierza do oleju ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 24.03.2019 21:59:51)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata