Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Przygotowania komunijne.

maj 3rd, 2013
Przygotowania komunijne.

Jeśli Twoje dziecko w najbliższym czasie czeka uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – oznacza to, że artykuł ten jest dla Ciebie. Święto to, w ostatnich latach zostało ochrzczone tytułem małego wesela. Jest w tym z przykrością mówiąc wiele prawdy. Opiekunowie zamiast skupić się na religijnym temacie uroczystości, często w głównej mierze troszczą się o to, by zorganizować świętną imprezę. Czy na pewno warto podążać tą drogą? Organizacja Komunii wymaga mnóstwa wysiłku. W skład najistotniejszych zajęć zaliczyć można:

  • organizacja ubiorów liturgicznych (wianki komunijne, sukienki, alby …)
  • organizacja imprezy dla znajomych
  • podarunki z okazji uroczystości

A co jeśli byśmy zadbali o to, by przynajmniej część z wymienionych prac wykonać sami? Na potrzeby tego arta przeanalizujemy punkt pierwszy – a dokładniej jego część : samodzielne wykonanie wianka komunijnego.

Za pierwszy punkt naszej pracy powinniśmy obrać wykonanie okręgu wianka. W tym celu przyda nam się drut – najlepiej aluminiowy. Należy oplątać go bibułą, oraz skręcić w kształt okręgu. Do takiego obwodu wianka możemy teraz załączyć wybrane elementy (kwiatuszki, różyczki, listki). Tego typu elementy z łatwością można nabyć w stacjonarnych sklepach z dewocjonaliami. Najważniejsze jest mieć pewien wzór wianka, który możemy podpatrzeć w wielu sklepach internetowych np na komunia.eu/wianki_komunijne.html . Można również postarać się o stworzenie wianka z prawdziwych kwiatków. Angażuje to znacznie więcej wysiłku i energii – jednak efekt może być oszałamiający. Na koniec trzeba pamiętać o kokardzie. Do wykonania jej wymagana będzie maszyna do szycia – co może być problematyczne. Na szczęście, gotowe kokardy, podobnie jak kwiatuszki, można kupić w sklepach z dewocjonaliami.

Wszystkim czytelnikom życzę sukcesów w splątaniu swojego własnego wianka komunijnego!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 35 (ostatnio: 22.06.2021 23:18:28)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 18.06.2016 01:24:42)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata