Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

System komunikacji Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

Marzec 23rd, 2018
System komunikacji Resys w górnictwie - skuteczne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym świecie. Nie zadziwia w następstwie tego fakt, że gałąź górnicza niezmiernie chętnie przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu i techniki wydobycia, jak i samych systemów traktujących bezpieczeństwa pracy i norm zachowań w trakcie nieprzewidzianych wypadków. Każda z technologii, która w charakterystyczny sposób polepsza bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest niezmiernie pozytywnie odbierana. W tym artykule pragniemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji w ratownictwie górniczym, jakie jest dosadnie powiązane z pracą górników na całym świecie.

Łączność – okazja na szybszy ratunek

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie pracy bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, żeby szybciej trafić do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy informować o zdarzeniach lub stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy leczniczej na górze. System łączności dla górników musi być nie tylko wytrzymały, ale również nieskomplikowany. Ciągnące się kable, konieczność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub najzwyczajniej w świecie kolosalne słuchawki – taki system działa, niemniej jednak na pewno nie jest przydatny i dla ratownika ma prawo okazać się reprezentatywną kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany i stworzony przez firmę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System zapewnia możliwość radiowej łączności między ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która stosowana jest także w telekomunikacji – świadczy to, że Resys pozwala na paralelną komunikację w obie strony). Poza tym Resys pozwala na monitorowanie funkcji życiowych i namierzanie pojedynczych odbiorników. Resys jest swojego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w trudnych warunkach.

Z Resys korzystają nie jedynie ratownicy górniczy, niemniej jednak również sami górnicy – kopalnie chętnie inwestują w tego typu komunikację, jaka nie powstrzymuje górników, równocześnie dając im praktyczne, efektywne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w trakcie codziennej pracy, intensyfikując tym samym skuteczność i zdolność produkcyjną górników, jak także w trakcie wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej odkrywczych systemów poświęcanych do pracy w trudnych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a również nagrody, jakie pozostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 09.12.2018 08:51:24)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata