Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Top MMORPG – Portal MMO

styczeń 4th, 2018
Top MMORPG - Portal MMO

Wszyscy słyszeli – nikt nie widział. Nie – to nie jest bynajmniej zdanie wyrwane z dobrego kryminalnego serialu, w którym miała miejsce zbrodnia, ale prawie że doskonała. MMORPG – bez względu na to czy jesteś nastolatkiem, czy już w sędziwym wieku pamiętając, gdy Internet dopiero raczkował – każdy z nas choć raz w życiu – a jeśli korzysta regularnie z Internetu to na pewno setki razy – słyszał. Pierwszym skojarzeniem, oczywiście jak najbardziej poprawnym są gry. MMORPG to skrót od Massively multiplayer online role-playing game, co oznacza nic innego jak Masową grę wieloosobową w trybie online. Teraz już chyba wszystko jasne?

Pierwsze darmowe MMORPG powstały już w 1978 roku. Choć dopiero kilka lat później zrobiło się globalnie głośno o takiej formie gier przy okazji promocji Meridian. To praktycznie początki, gdy grafika była bardziej rozpixselowana niż dzisiejszy paint, a sens gier był bardziej nastawiony na masówkę, niż realne wypełnianie zadań i fabuły. Z biegiem lat oczywiście wszystko się zmieniało – również to, że gry takie przez zakup dodatków stawały się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Powracając do MMORPG – czym nas taka gra urzeka? Czym się wyróżnia od standardowych gier rozgrywanych w domowym zaciszu?

MMORPG posiada fabułę – i to fabułę online! Określone misje i zadania które powinniśmy wykonać, aby przedostać się do następnego etapu. Zebrać potrzebne item’y, rozwijać swoje doświadczenie, nabywać coraz to nowsze umiejętności dostosowane odpowiednio do aktualnego poziomu postaci. Niewątpliwą zaletą tego typu gier jest możliwość wymiany pomiędzy graczami ekwipunku. Ten może się różnić w zależności od tego, jak radzi sobie nasz bohater i jakie już misje wykonał. Gracze mogą dodatkowo łączyć się w klany lub gildie, co pozwala przebrnąć przez misje bardziej wymagające lub po prostu bronić się przed obcymi osobnikami z drugiego końca świata, żądnymi naszych unikalnych posiadanych przedmiotów. Najważniejsze – choć może nie związane czysto z pojedynkami między rywalami i nie wpisującymi się w fabułę gry są administratorzy. Oni czuwają nad prawidłowym przebiegiem gry i jej techniczną, nieprzerwaną pracą. To chyba podstawowe i najważniejsze cechy gier mmorpg – sam możesz to sprawdzić na www.portalmmo.pl .


Ocena: 5/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 20 (ostatnio: 18.02.2023 00:57:19)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata