Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Wyjazdy dla firm – kiedyś i dziś

Marzec 31st, 2016
Wyjazdy dla firm - kiedyś i dziś

Różnica między integracją a incentive

Jest sporo korporacji które organizują wyjazdy dla firm. Wycieczki te często mają ten sam wydźwięk – motywują albo nagradzają. Wszelkiego rodzaju badania wiele razy udowadniły że ten proces się sprawdza. Główne narzędzia wykorzystywane przez właścicieli firm to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Niestety nie wystarczy zebrać ekipy najlepszych pracowników i posłać ich w gorące kraje lub do atrakcyjnego kurortu. Warto mieć na to pomysł.

Kiepski obraz imprez zakładowych

Wyjazdy firmowe maja kiepską sławę w naszym kraju. Stereotyp że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest obecny od dawna. Taki rodzaj imprez firmowych działał w Polsce do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowe trendy w zarządzaniu biznesem odmieniły sposób przygotowywania wyjazdów firmowych. Dziś pracodawca nie chce aby jego podwładni spożywali alkohol. Zależy mu na poprawie kwalifikacji i rozwijaniu pracowników. Dlatego też zmienił się sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Złośliwi mogą wmówić innym że przemieniła się tylko nazwa a wszystko inne zostało po staremu. Nie jest to prawda. Europejskie wpływy na polski biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo dokładnie przykładają się do tworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób pracownicy mogą spróbować nurkowania, windsurfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy na snowboardzie. Oprócz atrakcyjnej rozrywki na wyjazdach można zobaczyć trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Ostatnimi czasy bardzo na topie są różnego rodzaju ćwiczenia biznesowe które poprawiają kwalifikacje pracowników.

Podsumowanie

Można zauważyć że czasy się zmieniły. Imprezy które były konkretnie zakrapiane alkoholem przemieniły się w edukacyjne wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Pracodawca nie chce rozpijać swoich pracowników zależy mu na ich rozwoju i podnoszeniu kompetencji. Prawda jest taka że lepszy pracownik to znakomite wyniki a nagrody pozwalają budować lojalność wobec przedsiębiorstwa. Stereotyp imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Obecnie liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście zdarzają się jeszcze przypadki atrakcji zakładowych znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 22.12.2017 12:22:44)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 18.11.2016 17:45:21)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata