Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Wynajem mikrobusa a kierowca

Styczeń 23rd, 2017
Wynajem mikrobusa a kierowca

Fach jako zawodowy kierowca wymaga od nas dużej ilości elementów. Podstawa to wiedza i umiejętności psychofizyczne. Na pewno jeżeli pracujesz w przewozie ludzi lub oferujesz możliwość wynajęcia busa wraz z kierowcą. Podstawą jest na pewno spokój i opanowanie. Dużo młodych ludzi nie wie jak bardzo liczy się w tym zawodzie charakter. Często gdy oznajmiam że wykonuję zawód kierowcy słyszę o to lekka praca na pewno jesteś zadowolony. Dopiero gdy rozpoczynam o niej mówić ludzie dostrzegają ciemniejszy obraz tego zawodu. Chce wam napisać jak naprawdę prezentuje się fach kierowcy.

Najważniejsza jest silna psychika. Piszę to całkiem serio. W czasie całego dnia wożenia osób można usłyszeć o rzeczach miłych jak i tych chamskich. Osoby wsiadające nie rozumieją że czasem zwyczajnie nie masz ochoty na małe pogawędki. Zawsze trafi się ktoś kto będzie chciał zagadać. Możesz pokazać się od strony dużego gbura i go olać lub stanąć na wysokości zadania i być tym miłym kierowcą z busa. Do tego dochodzi ciągła koncentracja. Rozwożąc ludzi nie możesz dopuścić do momentu zawahania.. Odpowiadasz za osoby które wieziesz dlatego powinieneś być ciągle skoncentrowany.

Dużo badań pokazuje że zawodowi kierowcy posiadają refleks na poziomie osoby w wieku 25 lat. To nie są żadne żarty. 40-50 letni kierowca ma prędkość reakcji na poziomie 25 latka. To bardzo często czynni decydujący w tym fachu bowiem kilka milisekund może uratować życie Twoje i ludzi na pokładzie. Trzeba też rozumieć że praca kierowcy nie kończy się w momencie kiedy ostatnia osoba opuści samochód. To regularne sprzątnie pojazdu po pracy i przygotowanie go na następny dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie jest ich własnością. Jeżeli myślicie że przesadzam wybierzcie się kiedyś na parking autobusów albo busów po pracy i zerknijcie co tam się dzieje.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 18.10.2017 21:49:16)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 17.02.2017 20:44:45)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata