Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Zabawy dla dzieci na deszczowe dni

Marzec 26th, 2016
Zabawy dla dzieci na deszczowe dni

Końcówka sierpnia dla większości osób oznacza koniec lata. Nie mam tu nam myśli końca kalendarzowego chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dzieciakami. Dłużące się letnie dni zwyczajnie robią się coraz krótsze. Dla większości rodziców idąca wielkimi krokami jesień jest problemem bowiem co zrobić z maluchem kiedy za oknem pada deszcz? To pytanie które często pojawią się na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Pokażę wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do jesiennych dni.

Przed wszystkim powinieneś pamiętać że nie możesz zapełnić wolnego czasu dziecka nowościami technicznymi. To niebezpiecznie popularny trend który zarazem jest mocno szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że technologiczne bajery mają szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający kilkanaście godzin przed TV lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo istotne jest zorganizowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kolegów na dwór.

Wasze mieszkanie nie musi być nudne. Zapamiętaj dziecko ma duża wyobraźnię wystarczy ją odpowiednio pobudzić. Za oknem leje a Tobie widzi się piknik? Nie ma problemu! Przygotuj koszyk z jedzeniem, połóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. W mgnieniu oka zapomnisz o tym że jesteś na dywanie. Taki sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów jest od groma nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Super pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma element edukacyjny. Rozwijanie języka? Scrabble! Dobre liczenie? Monopol! Gry planszowe super rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią kraść długie godziny. To dobry pomysł na mokre dni. Nie bądź leserem i baw się ze swoim maluszkiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 03.07.2017 13:56:23)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 03.09.2016 15:14:22)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata