Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata

Zasilacze led

Lipiec 1st, 2015
Zasilacze led

Do oświetlenia wnętrz coraz chętniej używane są wysokowydajne źródła światła, jakich podstawowym składnikiem są diody elektroluminescencyjne (LED). Jest to powiązane z ich energooszczędnością, i z solidnością wyliczaną w dziesiątkach tysięcy godzin ciągłej pracy. Standardowe źródła światła, tj. żarówki i świetlówki, wypadają w konfrontacji z LED nadzwyczaj mizernie.

Przeważnie wykorzystywane są tzw. żarówki LED. Są to zastępniki żarowych źródeł światła, w jakich bańce, zamiast zapalonego do bieli drucika, znajdziemy diody led. Technologie dokonania są nadzwyczaj różnorodne. W najprostszym kazusie żarówka LED zawiera kilkanaście – kilkadziesiąt diod, ulokowanych pod różnym kątem, ażeby równomiernie emitowały w każdą strone. Innym typem konstrukcyjnym jest umiejscowienie kilku LED wysokiej mocy na spodzie żarówki i wycelowanie ich światła w stronę rozpraszającego stożka bądź innej, obrotowej bryły.

Ciekawymi źródłami światła są taśmy led. Taśma taka to elastyczna, nierozciągliwa wstęga z tworzywa sztucznego, z naniesionym wzorem ścieżek i przymocowanymi do niej diodami świecącymi. Stosowane są w podobny sposób diody wytwarzające światło białe, jak i moduły RGB. Te ostatnie umożliwiają zdobycie ciekawych rezultatów świetlnych, dzięki zaplanowanym specjalnie dla nich sterownikom.

Z wyjątkiem skomplikowanych sterowników RGB, wykorzystywane są również normalne zasilacze LED. Są to urządzenia impulsowe, z zasady o niewielkiej wadze i wymiarach, mimo to o wielce znacznej sprawności. Sprawia to, że nie grzeją się zbytnio, co jest ich dodatkową zaletą jeżelisz szukasz oświetlenie led to najlepiej zrobisz gdy wejdziesz na strone internetową feniks-led.pl


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 04.05.2018 23:16:22)
  • yahoo: 13 (ostatnio: 02.02.2018 21:45:35)

Podlinkuj wpis:

Blog o hotelach i noclegach

Na tej stronie znajdziesz wszystko o hotelach i noclegach z całego świata